Az önbecsülés, mely fontosabb, mint gondolnád!
Hogy mi határozza meg leginkább mindennapjaidat? Az önbecsülés!
Fogalmunk sincs sokszor, az önbecsülés mennyire meghatározza hétköznapjainkat, viselkedésünket és a másokhoz való viszonyunkat!
Az első és legfontosabb kérdések: Ki vagyok én? Mire vagyok képes?
Amikor ezekre nem tudjuk a választ, sokszor nem valós vélemények születnek magunkról, alábecsüljük magunkat, nem tudjuk maximalizálni képességeinket, melynek az lesz az eredménye, hogy nem szeretjük magunkat, az életünket és sokszor másokat sem.
Ahhoz, hogy megértsük, tisztáznunk kell a fogalmat.
Mi az az önbecsülés?
Számtalan esetben alkotnak rólunk véleményt, mondják el nekünk, milyenek vagyunk, de ez mindig egy külső impulzus, egy külső hatás, mely, ha engedjük, finoman keretezni kezd! Az önbecsülés a magunkról alkotott kép, a tudásunk elismerése, annak szintje, és a magunkról alkotott sajátos tapasztalatunk. Egy aktív cselekvés, hajlandóság az élet, a világ, a történések realitásának megtapasztalására.
Az önbecsülés nem más, mint valaki hajlandósága arra, hogy megtapasztalja önmagát, mint egy törekvő, agilis embert, aki a boldogságra törekszik. Az önbecsülés arra sarkall, hogy megtanuljuk azt, hogy a siker, a beteljesedés és a boldogság jó dolog, elérhető, már-már természetes velejárója az életnek. Melyet akkor tapasztalunk meg, ha optimálisan térképezzük fel magunkat, képességeinket, korlátainkat és azt jól koordinálva éljük a hétköznapokat. Kiemelve az erősségeket, fejlesztve a gyengeségeinket.
Az önbecsülés nem egy pillanat! Nem egy kósza érzés. Egy folyamat, amit szépen fokozatosan épít ki minden év tapasztalata, a szociális hálónk, ami hatással van ránk! Család, barátok, érzések, események és a sikerességünk bizonyos helyzetekben.
Hogyan tudjuk kialakítani az önbecsülést?
Köztudott, hogy 6 olyan gyakorlat van, aminek segítségével az önbecsülés az életünk hatékony része lehet.
- tudatosan élet,
- önelfogadás,
- felelősségvállalás,
- magabiztosság,
- céltudatosság,
- tisztesség
Ha ezek bármelyike is hiányzik, az önbecsülés kialakítása nem lesz teljes. Bár egyúttal olyan gyakorlatok ezek, melyek tanulhatók, tréningekkel elsajátíthatók, megismerhetők!
Meg kell érteni a valóságot, abban kell létezni, és abból kell kihozni a maximumot, ami bennünk van, ami körülöttünk van. A gyakorlatok mellett a titok ebben rejlik!
Az önbecsülés nem velünk született! Jelenléte nem egyértelmű és nem automatikus! Meg kell tanulnunk kialakítani, fejleszteni és dolgoznunk kell érte! Meg kell tanulnunk dicsérni magunkat! Nem elég mások szeretete! Magunkat sokkal jobban kell tisztelnünk, szeretnünk, becsülnünk! Az önbecsülés az életünk szerves része, melynek kialakításában szívesen segítelek, és megmutatom, melyik a jó út önmagadhoz!
A külső és belső önbecsülés mást jelent! A külső önbecsülés, mások jelzései, véleményezése is fontos, alakít, de a belső, önmagunk értékelése a legfontosabb tényező, ami új perspektívákat nyújt számodra!
E kettő hatással vagy egymásra, és finoman alakítja a másikat! Amit magunkról gondolunk, az kihat másokra, amit pedig rólunk vél gondolni környezetünk, az alakítja a magunkról alkotott képet! Ilyen egyszerű! És ha ez harmóniában van, vagy legalább is egyensúlyban, boldog és sikeres életünk lehet!
Olyan eseményekre invitállak, mely nem csak önbecsülésedet segíti elő, hanem a stresszkezelést, félelmeid legyőzését és a sikeres munkavégzés lehetőségét tárja fel előtted! Hosszú évek tapasztalatát adom át neked, megannyi pozitív példa bemutatásával, és olyan erővel ruházlak fel, mely most kiváltképp szükséges lesz!
Várlak szeretettel!