Milyen egyszerű motivációs lépések teszik boldogabbá a perfekcionistákat?

Aki azt mondja, hogy nem szeretne tökéletes lenni, az az ember kicsit önmagát is becsapja, még ha nem is vallja be magának. Nagy igazság, amikor azt mondjuk magunknak, hogy Élvezd az utat és tűzz ki reális célokat! Valahol itt érdemes elkezdeni gondolkodni – főleg perfekcionistaként / maximalistaként -, hogy mi is az igazi motiváció.
Például ha az az igazi cél, hogy 120 kg-ról lefogyjon valaki, akkor ne az legyen a cél, hogy egy hónap múlva 95 kg-os legyen, illetve amikor elérte a kívánt 80 kg-ot, akkor ne essen át a ló túloldalára. Ne 45 kg legyen az új kitűzött cél. De igaz ez az élet számos oldalára. Amikor megálmodjuk a vállalkozásunk kívánt éves bevételét, akkor ezt reálisan, jól átgondoltan tegyük meg.
Bontsuk részcélokra …
Amikor ezeket a részcélokat elértük, akkor álljunk meg egy kicsit. Tegyünk egy igazi motivációs lépést, jutalmazzuk meg magunkat valamivel, aminek igazán örülünk. Ez az, ami valóban és tartósan erőt és energiát ad a további munkához.
A célokat bontsuk le lépésről lépésre, motiváló részfeladatokra, így élvezetesebb lesz az egész folyamat. Közben dicsérjük meg magunkat, ünnepeljük meg, ha eljutottunk egy kisebb állomáshoz. Fokozatosan észre kell venni a kisebb sikereket. Igen, a befektetett munkának, időnek, energiának látható a hatása és élvezhető eredménye van. A lényeg, jussunk el odáig, hogy érezzünk rá arra a pontra, ahol már elégedettek vagyunk magunkkal. Amikor az az érzés támad odabent, hogy igen – még ha részcél is – elértem valamit. Ez az a motivációs eszköz, amikor megveregethetjük saját vállunkat, mert jól teljesítettünk. Ekkor jön el az a pillanat, amikor elkezdünk jó úton járni! El kell jutni odáig, hogy belássuk meddig éri meg hajtani és a tökéletességre törekedni és igen, időközönként meg kell jutalmazni magunkat! De azzal is tisztában kell lennünk, hogy az igazi siker az mindig csapatmunka. Családunkat, környezetünket is beleértve, hiszen ők azok, akik mellettünk vannak.
Persze könnyű ezt mondani egy perfekcionistának. Gondoljunk csak bele egy igazi maximalista helyzetébe, amikor valaki azzal akar segíteni a kényszeres tökéletességet üldöző emberen, hogy például meg akarja győzni, hogy nem kell tökéletesnek lenni! Ez csak olaj a tűzre. Abban kell támogatni, hogy ő döbbenjen rá, hogy valami nincs rendben. Mi csak segítünk gondolkodni. Megoldás mindig van, csak meg kell találni.
Ide kattintva iratkozhatsz fel hírlevelemre és töltheted le díjmentes „Ne Hagyd Magad!” útmutatómat.
YouTube csatornámra itt tudsz feliratkozni, hogy részese legyél az önmegvalósítás bizonyítottan hatékony, igazi eredményeket hozó módszereinek.